![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8203229
*
nr 820 3229
Spegel
Vitmålad, , höjd: 79
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 18:26:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 21:27:08
1
100 kr
10/4 09:59:29
2
150 kr
14/4 21:41:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 820 3229
Spegel
Vitmålad, , höjd: 79
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 21:27:08 | 1 | 100 kr |
10/4 09:59:29 | 2 | 150 kr |
14/4 21:41:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)